Startup forum

Witaj

Posiadasz stronę,bloga,katalog lub forum?

To miejsce jest dla Ciebie.

Zareklamuj się za darmo i podnieś tym pozycję swojej strony.

Nie musisz się rejestrować aby dodać wpis.

Jedynie w przypadku gdy chcesz dodać link musisz jej dokonać.Zajmie Ci to mniej niż 10 sekund.

Zapraszamy!
Startup forum

Zareklamuj za darmo swój startup, stronę, bloga lub forum.Pozwól skomentować innym.


Jak sprawnie zorganizować przeprowadzkę?

Share

SzybkiFachowiec

Liczba postów : 5
Punkty : 15
Reputacja : 0
Dołączył : 27/04/2015

Jak sprawnie zorganizować przeprowadzkę?

Pisanie by SzybkiFachowiec on Pon Sie 03, 2015 3:29 pm

Jak sprawnie zorganizować przeprowadzkę?

Na hasło „przeprowadzka” większość z nas reaguje zniechęceniem i stresem. W naszych głowach rodzi się wizja raczej pesymistyczna: znowu trzeba będzie pakować cały swój dobytek do niezliczonej ilości kartonowych pudeł, połowa rzeczy zgubi się lub uszkodzi w czasie transportu, a rozpakowywanie i porządkowanie pozostałych w nowym mieszkaniu zajmie całe tygodnie.


Okazuje się jednak, że można ten proces przeżyć zupełnie bezboleśnie. Wystarczy wszystko dobrze zaplanować i wybrać odpowiednią ekipę od przeprowadzek.

Od czego zacząć? W pierwszej kolejności powinniśmy zaopatrzyć się w dużą ilość kartonowych pudeł, mocnych worków i folii do owijania mebli. Nie warto czekać z tym na ostatnią chwilę – w przeciwnym razie przyjdzie nam pakować rzeczy do reklamówek i walizek.  

Do pakowania należy podejść z głową. Powinniśmy zacząć od jednego pomieszczenia i dopiero po spakowaniu wszystkich znajdujących się tam rzeczy przejść do kolejnego. Pudła wykorzystajmy do przewożenia książek, płyt, zastawy, sprzętów kuchennych czy różnych bibelotów. Do worków wkładajmy ubrania, pościel, zasłony, itp. Pamiętajmy, aby każdy karton dobrze opisać. Ułatwi to rozpakowywanie rzeczy w nowym miejscu.

Ciężkie rzeczy umieszczajmy w małych kartonach – ich przenoszenie nie będzie wymagało tak dużo wysiłku. Szkło i porcelanę zabezpieczmy folią bąbelkową lub gazetami. Pamiętajmy o umieszczeniu odpowiedniego oznaczenia na kartonach, w których się znajduje.

Przeprowadzka to idealna okazja do pozbycia się rzeczy, których od dawna nie używamy. Nie pakujmy do kartonów wszystkiego po kolei, zróbmy selekcję. Rzeczy, bez których z łatwością możemy się obejść oddajmy znajomym lub przekażmy osobom potrzebującym. Dzięki temu w nowym mieszkaniu łatwiej nam będzie utrzymać porządek.

Przed przeprowadzką odpowiednio przygotujmy nowy dom czy mieszkanie. Jeśli to możliwe, wysprzątajmy szafki, przykręćmy półki i wieszaki. Nie ma nic gorszego niż sprzątanie pomieszczeń zastawionych po brzegi pudłami i workami.

Wreszcie, skorzystajmy z usług firmy transportowej, zwłaszcza, jeśli razem z nami przeprowadzają się nasze meble i ciężkie sprzęty. Zaoszczędzimy w ten sposób bardzo dużo czasu – zamiast kilku kursów do nowego mieszkania wszystko uda nam się przewieźć za jednym razem. Dodatkowo ekipa od przeprowadzek zapakuje meble i pudła do samochodu i wypakuje je w nowym miejscu, a my będziemy mogli zachować siły i energię na porządkowanie rzeczy w nowym domu.

W wyborze odpowiedniej firmy specjalizującej się w przeprowadzkach pomoże serwis www.SzybkiFachowiec.pl , umożliwiający publikację zleceń i wyszukanie sprawdzonych fachowców działających w naszej najbliższej okolicy.

    Obecny czas to Pią Lis 16, 2018 1:21 pm